140x600 140x600

internet alışverişlerinizin güvenli yolu

Teknolojik gelişmeler sayesinde internet denilen teknoloji hayatımıza iyiden iyiye girmeye başladı. Pek çok insan evde işte okulda ya da diğer mekanlarda internet teknolojisinin bütün imkanlarından faydalanıyor. Bilmediğiniz bir yerin belirlenmesi istediğiniz bir bilgiye anında ulaşmak istediğiniz bir ürünü satın almak faturalarınızı yatırmak işlerinizi takip etmek gibi birçok alanda internetten faydalanıyoruz.

Birçok işlem sıkıntısız yürürken bazı işlemlerde aklıma takılan noktalar olmuyor değil. Mesela internet alışverişleri yaparken güvenlik önemli bir problemdir. Teknolojinin gelişimini takip eden bir hızla internet dolandırıcılığı da büyümekte. Teknolojisinin sağladığı imkanları kötüye kullanıp onlarla insanları dolandırmak için birçok yöntem geliştiren bu sanal hırsızlar sizlerin güvenli alışveriş yapmaktan uzaklaştırıyor. Bu noktada sizi güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlayacak bir sistem devreye giriyor.

Bu sistem ukash adı verilen ödeme sistemi. Bu kart ile bütün parasal işlemleriniz güvenli bir şekilde sürdürülebiliyor. Diğer sistemlere bakıldığında her seferinde kişisel bilgileriniz istenir. Bu sistemde ise böyle bir problem yok. Bunda kişisel bilgilerinizi sadece bir defa isteniyor ve sonrasında hiçbir kişisel bilgi istenmeden işlemlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz.

            Ukash kart sizlere sadece alışverişlerinizde değil diğer parasal aktarımlar gerektiren işlemlerde de kullanabilirsiniz. Örneğin facebook skype kullanımına dair gerekli olan parasal işlemler bu kart sayesinde kolayca yapılabiliyor. Ücretsiz olarak yapılan uzun zaman gerektiren işlemleri Premium üyeliğe dönüştürüp hızlıca tamamlayabilmeniz için de yine bu kart size yardımcı olacak. Karta kart ücreti ödemesi karşılığında hemen sahip olabiliyorsunuz. Sonrasında ise bütün işlemlerinizde bu kartta bulunan 19 haneli kart numarasını kullanıyorsunuz. Bir defaya mahsus olarak verdiğiniz kişisel bilgilerin ardından bir daha sizden kişisel hiçbir bilginiz istenmiyor. İnternet üzerinden yapabildiğiniz parasal işlemlerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Pek çok internet sitesi artık online olarak mal ve hizmet alımları yapılabilir halde. İsterseniz internetten bilgi sağlama ya da iletişim kurma işlemleriniz isterseniz alışverişleriniz olsun birçok işlem internet üzerinden rahatça yürüyor. Bunların çoğunda kredi kartı bilgileriniz ya da kişisel bilgileriniz isteniyor. Dolayısıyla her insanın kafasında soru işaretleri kalabiliyor. Ancak bu sistem sayesinde artık böyle durumlar yaşamayacaksınız. İlk aşamada sizden kişisel bilgileriniz istenecek. Sonraki bütün işlemleriniz için sadece kartınız üzerinde bulunan 19 haneli numarayı girmeniz yeterli olacak. Üstelik bu sistemde ucuz ukash bulmanız da mümkün. Bu karta ilk sahip olacağınız zaman belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak bunların daha ekonomik olanları mevcut.

İnternet gün geçtikçe hayatımıza çok daha fazla giriyor. Her gün yeni bir uygulama her gün yeni bir program her gün yeni bir işlemle karşımıza çıkan internetin bütün imkanlarından yararlanmak bizler için çok önemli. Zamandan ve maddiyat açısından bize sunduğu olanaklar hepimiz için çok güzel. Tabi bunu yaparken risk almamak istiyorsanız bu sistemi mutlaka incelemelisiniz. Karta para yükleme ya da bozdurma işlemleri de çok basit. Bu şekilde istediğiniz zaman alışveriş yapabilir ücretli uygulamalar indirebilir hatta online oyunlar bile oynayabilirsiniz.

Yine ücretli facebook skype gibi program uygulamaları da bu şekilde yapılabiliyor. Hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz. Hiçbir risk almadan hiçbir soru işaretini düşünmeden hızlı ve kolay bir biçimde işleriniz tamamlansın. Sizlerde interneti aktif olarak kullanıyor ve maddi işlerinizi internetten hallediyorsanız bu sistemi mutlaka görmelisiniz.


Yayınlanma Zamanı: Perşembe, Şubat 7, 2013.