140x600 140x600

ukash kart kullanım alanları nelerdir

UKASH

            Günümüzde bilgisayar kullanımı inanılmaz oranda artmıştır. İçine bilgisayar girmeyen evlerin sayısı gerçekten de azdır. Bu artış hayatımızı kolaylaştırdığından ileri gelir. Çünkü insanların hayatını birisinin kolaylaştırmasına gerçekten de ihtiyaçları var ve günümüzde insanların en fazla ihtiyacı olan şey boş zaman. Sürekli bir koşuşturma içindeler. Ondan arta kalan zamanlarında ailelerine veya kendilerine zaman ayırıyorlar. Bu zamanı artırmak için de bazı işlerini internet üzerinden hallederler. Alışveriş de bunlardan birisidir. Eskiden mağaza mağaza gezerek görüp dokunup beğendiğimiz ürünleri satın alırdık. Ama şimdi internet üzerindeki temsili resimlere göre ürünü alıyoruz.

İnternet üzerinden alışveriş yapmayı insanlar gerçekten de çok sevdiler. Pazar payında internet alışverişi önemli bir yer aldı. Tabii bu durum şirketleri harekete geçirdi. Onlar da reklamlarını online satış üzerine yoğunlaştırdılar hatta kampanyalar yaptılar. Çünkü internetten satışta bir mağaza olmadığı için kira vermezsiniz ve işletme için daha karlı olur.

İnternet üzerinden alışveriş oldukça yaygınlaşmasına rağmen bazı kişiler hala güvenemediği için kullanamıyorlar. Aslında güvenmemekte çok da haksız sayılmazlar. Çünkü internet üzerinden ödeme esnasında pek çok dolandırıcılık yaşanabilir. Siz kaynağını bilmediğiniz bir siteden alışveriş yaparken ödeme kısmında mecburen kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi paylaşırsınız. Kötü niyetli kişilerin eline bu bilgiler geçerse kredi kartı bilgilerinizi kullanarak sizi dolandırabilir veya kimlik bilgilerinizi yasadışı bir işte kullanarak başınızı belaya sokabilirler.

İşte bu sıkıntıları artık yaşamamanız için ukash sistemi var. Bu sistem sayesinde internet üzerinden bir kart edinirsiniz. Bu kartın içinde ne kadar para varsa o kadar ödeme yaparsınız. Kartın üzerinde kimlik bilginiz olmadığı için dolandırılma riskiniz olmaz. Bu sistem ilk olarak İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Çok kullanışlı olduğu için de kısa zamanda tüm dünyaya yayılmıştır. Şu anda tüm dünya üzerinde yaklaşık 14 bin şirket bunu kullanmaktadır ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Bu sistem sayesinde sadece alışveriş değil pek çok işinizi halledebilirsiniz.

Bunlardan ilki skype kontör yükleme. Skype bilindiği gibi çağımızın önemli icatlarından birisi. Çünkü uzaktaki sevdiklerimizin sadece seslerini duymak yetmez. Görüntülerini de görmek isteriz. Özellikle yurtdışında yaşayan sevdiklerimizle konuşmak sürekli sorun yaratır. Ya telefon düşmez ya kesilir bir türlü konuşamayız. Yüksek hızlı internetin evlerimize girmesi ile skype gayet akıcı hale geldi. Ancak skype kullanırken hesabımızda para olması lazım. Bu parayı da ukash kart ile yükleriz. Bu zorlu işlemi gerçekten de kolaylaştırır.

İnternetten alışveriş yapanların en büyük problemlerinden birisi de kredi kartı bilgilerini vermektir. Ayrıca güvenmedikleri siteler ile kimlik ve kredi kartı bilgilerini paylaşmak zorunda kalırlar. Para hesaplarına geç yatar yatsa bile çok yüksek komisyonlar alındığı için paralar oldukça azalır. Ukash ile bu tip sitelerdeki bu tarz problemlerin önüne geçilmiştir.

Bir başka kullanım alanı ise dosya upload ve download siteleridir. Bu sitelerde pek çoğumuz vakit geçiririz ve ek gelir olması bakımından dosya paylaşırız ve onun üzerinden para alırız veya dosyayı bedava indirmek isterseniz hem düşük hızla karşılaşırsınız hem de bir süre beklersiniz. Bunlarla karşılaşmamak için ukash kart ile ödemenizi ve paranızı çekme işini rahat bir şekilde yaparsınız.

Bu sistemin bir başka en çok kullanıldığı yer facebook chip alış satışı. Facebook artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden birisi haline geldi. Bu uygulamada çok vakit geçiriyoruz ve bu vakti daha eğlenceli hale getirmek için oyunlar var. Bu oyunlarda ayrıcalık için ukash ile chip alabiliriz. Bu karttan maksimum verim almak için ucuz ukash bulmanız gerekmektedir.


Yayınlanma Zamanı: Cuma, Şubat 8, 2013.