140x600 140x600

ukash kart nedir avantajları nelerdir

UKASH KART KULLANIYORUM KAFAM RAHAT

            Ukash kart dünyaca ünlü olan ve sıklıkla tercih edilen online alışverişlerde kullanma imkanı sunulan ön ödemeli kart sistemidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünya üzerinde yaşayan insanların her türlü ihtiyaçları da buna bağlı olarak değişmeye başladı. Bu da e-ticaret sisteminde alışveriş imkânı sunan firmalar için bulunmaz bir nimet haline geldi. Hal böyle olunca internetten alışveriş de bir hayli fazlalaştı. Bu yüzden diğer ödeme yöntemleri çok uğraştırıcı olması ve bankaların bu ödeme sistemleri için çok komisyon istemesi; insanları ukash kart kullanmaya yöneltti. Bu da internet dünyasında ucuz ukash parolasıyla herkes tarafından aranmaya ve sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Ukash kart gibi kullanılan ancak sonradan ödemeli olan kredi kartları da internette alışveriş olanaklarının gelişmesiyle insanlar tarafından kullanılmaya başladı. Öyle ki gerek yaşı küçük olanlar gerekse de kredi kartına sahip olmayanlar çareyi ucuz ve sorun çıkartmayan önceden ödemeli sistem ile çalışan ukash kartta buldular. Durum sadece bundan ibaret değil tabii ki. Kredi kartının kullanılmasına izin verilmeyen ve sadece ukash kart ile satış yapan siteler de vardır. Genelde bu sistemi oyun sitelerinin web tabanlı ödeme sistemleri kullanmaktadır.

Bu etapta ukash kart insanların yardımına koşuyor ve kredi kartı geçerli olmayan yerlerde ödeme yapma imkânını kullanıcılarına sunuyor. İnternetten kolay ve uğraşmadan alışveriş imkânı ile kullanıcı kitlesini her dakika hatta her saniye artırmaya başlayan bu kartlar ilerleyen zamanlarda günlük yaşantımızda da kullanılacak gibi. Ukash kartın diğer ön ödemeli kartlara kıyasla ne kadar avantajlı ve kolay kullanılabilir olduğunu biliyoruz. Ancak bu avantajlardan en büyüğü bakiyenizde bulunan ukash paralarınızı dilediğiniz her yerde bozdurabilme imkânına sahip olmanızdır.

Bu yüzden harcayamadığınız veya çeşitli yerlerden ödeme aldığınız bu kartların bakiyelerini kalan hesabınızdan bozdurmak istediğiniz miktarı belirleyerek nakit paraya dönüştürebilirsiniz. Bu da ukash kart ödeme sisteminin size sağladığı en büyük ayrıcalıklardan bir tanesidir. Ayrıca bu kartın dünya üzerinde birçok işletmede ve alışveriş merkezlerinde kullanılması; sanal kart ukash’ın ne kadar gelişmiş ve yaygın kullanımda olduğunun en temel göstergesidir. Bu sayede ukash kartınıza dilediğiniz kadar bakiye yükleyebilir ve anında dilediğiniz kadar para bozdurabilirsiniz. Birçok tanınmış ve gelişmiş alışveriş sitelerinin en büyük ödeme sağlayıcısı olan bu kartın kullanım alanları da oldukça yaygındır. Size asla bakiyenizden ötürü sorun çıkartmayacaktır.

Üstelik kolay ulaşım ve rahat alışveriş imkânı sunduğu için sizlerin vakit kaybı yaşamaması adına adeta bir kurtarıcı niteliğindedir. Ancak son zamanlarda herkesin aklına takılan ve gündemi meşgul eden konulardan birisi de e-ticaret sisteminde yaşanan güvenlik sorunudur. Genelde kredi kart kullanımlarında ufak tefek sorunlar çıkan ancak insanların yine de alışveriş yapmakta tedirgin olduğu durumlar; ukash kart ile alışverişlerde kesinlikle yaşanmıyor. Bu da insanların kaygı çekmeden rahatça bir alışveriş yapması için en büyük avantajı sağlıyor.

Ukash kart sisteminde güvenlik düzeyleri son teknoloji güvenlik sistemleri ile donatıldığı için olası bir sorunda iletişim birimlerine hemen sinyal gönderiliyor ve ukash kart kullanıcılarına herhangi bir aksaklık yaşatmadan alışveriş yapma imkânını sunuyor. Bu sayede bu kadar güvenlik önlemleri arasında kart bilgilerinizin ve bakiyenizin 3. kişiler tarafından ele geçirilme imkânı en aza indirilmiştir. Bu da bu kartı tercih etmenizde ve alışverişlerde sürekli kullanmanızda en büyük imkân ve kolaylık olarak nitelendirebiliriz. Günlük yaşantımızda neredeyse 3 kişiden 2 kişinin kullandığı kredi kartlarının bile birçok güvenlik açıkları olmasına rağmen bu durum ukash kart sisteminde asla yaşanmamaktadır.


Yayınlanma Zamanı: Cuma, Şubat 8, 2013.